Salon dekorasyonu nasıl olmalı

29.01.2015

salon dekorasyonu
Bazı evlere girdiğimizde içimizi bir ferahlık kaplar ve samimi ortamlar oluşmasına sebep olur. Böyle bir ortamı oluşturmak için renk seçimleri çok önemlidir. Sıcak bir ortam oluşturmak istiyorsak evin renklerini mobilya ve perde seçimlerimizi dikkatlı yapmalıyız. Özellikle turuncu ve sarı ağırlıklı renkler çok önemli renk gruplarıdır bu anlamda.
Büyük ve eşyası az olan odalarda bu renkler daha samimi bir hava yaratmaktadır. Fakat bu renkleri de destekleyecek gri, beyaz mavi , bej tonları ile besleyerek, harmanlayarak harika bir dekorasyon elde edebiliriz. Bu tarz soft renkleri aksesuarlarda kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Yüksek tavanlı (eski yapıtlarda genelde rastlayabiliriz) evlerde sıcak renkler kullansak bile evin havası soğuk kalacaktır. Burada tavan rengini duvar renginin bir ton koyusu ile boyamak bize tavan yüksekliğini daha alçakmış gibi hissetirecek böylelikle sıcak bir ortam elde etmiş olacağız.
Salon dekorasyonu nasıl olmalı?
Samimi bir ortam oluşturmada perdelerimizin önemi büyüktür. Perde seçimi yaparken gün ışığının eve girmesini sağlayacak sade tarzları seçmemiz gerekmektedir. Olabildiğince düz ve sade perdeler seçmeliyiz çünkü klasik perdeler eve bir ihtişam katmaktadır.
Aksesuarlar ile mekanı süslemek tamamlanma hissi yaratacaktır. Duvarlara tablolar camlar vazolar en büyük yardımcılarımızdır. Evin ışıklandırmasında loş ışık kullanmamız daha sıcak bir hava katacaktır ortamımıza. Aynı şekilde lambader abajurlarda tercih edilebilir. Işık seçimimizde gün ışığı tercih edilmelidir. Beyaz ışıklar gözü hem yormakta hem de mesafe yaratmaktadır.

Copyright © 2014 l bymimar.com