Mimar ve iç mimarlar için bilgisayar programları

28.01.2015

Mimarlık yapıların tasarımı demektir. Yapıları tasarlayıp şekil vermektir. Mimarlıkta yapılacak olan tasarım ilk önce zihinde tasarlanır.
Mimari tasarımlar büyük bir hayal gücü gerektirmektedir. Tabi bunu kağıda doğru bir şekilde dökmek gerekmektedir. Mimarlar genelde bu aşamada zorluk çekmektedir. Bu zorlukları en aza indirmek adına bilgisayar programlarından destek almamız gerekmektedir. Günümüzde her şeyi bilgisayar ile yapmaktayız. Mimarlıkta da kullanılan birçok program vardır. Doğru programı seçerek sizlerde hemen hayallerinizdeki yaşam alanlarını tasarlamaya başlayabilirsiniz. Böylelikle zamandan tasarruf sağlayarak büyük kazanç elde etmiş olacaksınız. Zaman en önemli unsurdur mimarlıkta. Öyle zamanlar olur ki acilen yetiştirmemiz gerekebilir projemizi. İşte böyle zamanlarda doğru programları kullanmalıyız.
Autocad
Mimar, iç mimar teknik elemanların olmazsa olmazıdır Autocad. Autocad programı ile hem 3 boyutlu hem de 2 Boyutlu projelerimizi hayata geçirebiliriz. Aslında kağıt üzerinde yaptığımız tüm çizimlerin bilgisayar ortamında yapılmasını sağlayan bir programdır.
Autocad
Olmazsa olmaz Autocad programımız dışında kullanabileceğimiz programlardan isim olarak bahsedebiliriz.
Allplan BIM
Maya
ArchiCAD ArCon
Blender
AutoCAD Architecture
AutoCAD Civil 3D
AutoCAD Raster Design
AutoCAD LT Google Sketch Up
IdeCAD Mimari Revit Architecture
SolidWorks Autodesk Maya
Rhino Cinema 4D
Revit Structure Autodesk Ecotect Analysis
AutoSketch VRay
Pytha GStarCAD
Artlantis Form-Z
AutoCAD Revit Architecture Visualization Suite Autodesk Navisworks
Adeko Mutfak Dekorasyon Çizim Programı Print2CAD 2011
Optima Dekor Mac OS X için AutoCAD Mac
Poser
Piyasada birçok program olmasına rağmen bu programlar ile birçok işimizi görebiliriz. İhtiyaçlarımıza göre kullanacağımız programı doğru seçmeliyiz. İç mekan tasarlamak için ayrı program cephe tasarlamak için ayrı seçenekler mevcuttur. Hayal ettiğiniz yaşam alanlarını düşünebilseniz de profesyonel bir mimardan destek alarak hayallerinizi hayata geçirme konusunda destek almanız gerekebilir. Mimarlar hangi malzemenin nerede kullanılacağı konusunda sizlere daha doğru bilgiyi aktaracak kişilerdir. Sonuç olarak bir mekan için mimar, mimarlar için de çizim programları çok büyük önem taşır.

Copyright © 2014 l bymimar.com