Country tarzı evler

02.02.2015

Country tarzı evler bizlere daha sıcak bir ev ortamının kapılarının açılmasını ve arkadaşlarla ve aileyle güzel vakitler geçirilecek ılımlı bir havanın oluşmasını sağlar. Rahat koltuklar, birbirleriyle uyumlu koltuk, perde, duvar renkleri bu ortama zemin hazırlar.
Country Tarzı Evler
Country tarzı evlerde genellikle duvarlarda raflı üniteler görebiliriz. Bunlar niş yapılarak duvara dekore edilebiliyor. Çerçeveler, renkli objeler (bu aralar özellikle kuş objeleri), abajurlar, tabiî ki hepimizin vazgeçilmezi kitaplarımız bu rafları doldurmamızı sağlıyor. Fotoğrafta görüldüğü gibi bu tarz bir odada mavi ve beyaz tonları kullanılmıştır. Duvardaki niş odaya sıcak bir hava katmıştır. Koltuklarla uyumlu farklı renklerdeki kırlentler ortadaki camlı sehpa tam bir country tarzı evi yansıtmıştır.
Country Tarzı Evler
Bu fotoğraftaKİ odada da fuşya ve kırık beyazla bir uyum yakalanmıştır. Yine renkli kırlentler ve çiçek desenli perde bu tarzın tamamlayıcısı olmuştur. Duvardaki çerçeveler, şifonyer üstünde duran abajur ve çiçekler insanları bu ortamda yaşamaya heveslendirmeye yetiyor bile. Bir de şömine ferforjesini incelediğimizde odaya oldukça değişik ve şık bir hava katmış olduğunu açıkça görebiliyoruz.
Country Tarzı Evler
Country Tarzı Evler
Country Tarzı Evler
Yatak odalarında ise country tarzı krem renkte yoğunlaşmıştır. Krem rengi mobilyalar renkli nevresimler, yatak örtüleri, halılar ve perde ile tamamlanmaktadır. Dolap ve çekmece kulpları bunlara uygun bir şekilde değiştirilebilmektedir. Çok zıt renkler kullanılmamaktadır ve tercihler genelde daha soft renklerden yana kullanılmaktadır.
Country Tarzı Evler
Eğer bir de balkona sahipseniz balkonda da bu tarzı kullanmak mümkündür. Hasır tekli koltuklar ve bu uyumu tamamlayan bir sehpa size huzurlu bir ortam sunacaktır. Bu fotoğraftaki perdeler de oldukça hoş bir tarz yakalanmasını sağlamıştır.

Copyright © 2014 l bymimar.com