Açık Mutfak Öneri ve Dekorasyonu

26.01.2015

Yeni nesi l projelerde tercih edilen Amerikan mutfak nedir ? Avantaj ve dezavantajları nedir bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.
Amerikan mutfak nedir ?
Amerikan mutfak diğer bir adıyla açık mutfak yaşadığımız mekan ile mutfağın arasında bir bölme bariyer olmayan, iki alanında birbiri ile entegre edildiği mutfağı ifade eder. Bu tarz mutfakların avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır.
Açık mutfaklar ilk kullanılmaya Amerika bölgesinde başlandığından bölgenin ismi ile anılmaktadır.
Türkiye’de kullanılmaya son dönemlerde daha sık rastladığımız açık mutfaklar yeni projelerde ve daha çok stüdyo dairelerde mevcut olan mutfak tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Stüdyo dairelerde çok kullanılması geniş dairelerde kullanmadığı anlamına gelmemektedir.
Açık mutfak avantajları nelerdir?
Bu tarz mutfaklar daha çok yemek kültürünün fazla olmadığı, ağır koku içeren yemeklerin pişmediği yerlerde tercih edilmektedir. Görüntü olarak konuta daha modern bir hava vermektedir.
Açık mutfak dezavantajları nelerdir?
Açık tarz mutfak konutta yaşayacak ailenin yaşam tarzına ve kültürüne bağlı olarak dezavantaj niteliği taşıyabilmektedir. Örneğin çok yemek yapılan ağır kokulu yemekler pişirilen bir evde sürekli oturum alanı olarak kullanıldığında sorun olarak görülebiliyor.

Copyright © 2014 l bymimar.com